• De organisatie voor Jacht, beheer en schadebestrijding.

Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Faunadag bij kasteel Middachten – zaterdag 25 maart 2023

maart 25 -10:00 - 17:00 CET

Gratis

 

Beleef de Faunadag bij kasteel Middachten

Alles te weten komen over herten, reeën, zwijnen en moeflons op de Veluwe? Dat kan op zaterdag 25 maart 2023, tijdens de jaarlijkse Faunadag bij kasteel Middachten. Jachtopzichters vertellen over het Veluws faunabeheer, er zijn lezingen, (roofvogel)demonstraties, rondleidingen, een geweiententoonstelling en er zijn tal van andere educatieve (kinder)activiteiten. De faunadag is leuk voor jong en oud! De toegang is gratis. 

Faunadag
De faunabeheerders leggen tijdens de jaarlijkse Faunadag vrijwillig verantwoording af aan elkaar en de maatschappij. Alle geweien van herten, reebokken en moeflons en de slagtanden van de mannelijke wilde zwijnen die het afgelopen seizoen op de Veluwe zijn geschoten, komen naar Middachten. Daar worden ze gekeurd door een keuringscommissie en vervolgens in het kasteel en bijgebouwen tentoongesteld voor het publiek.

Activiteiten

  • Roofvogeldemonstraties
  • Geweienpresentatie en -verkoop
  • Optredens jachthoorblazers
  • Lezingen over de wolf, ecoducten en nachtzichtapparatuur
  • Educatieve kinderactiviteiten; o.a. uilenballen pluizen, schminken
  • Diverse informatiestands
  • Mandenvlechter, wildslachter, visroker
  • Wildhapjes proeven
  • Preparateur aan het werk
  • Rondleidingen

Samenwerking
De Faunadag is een gezamenlijk initiatief van de Wildbeheereenheden op de Veluwe, Vereniging het Reewild, en vereniging het Edelhert. 

Praktische informatie
Faunadag, 25 maart 2023, 10.00-17.00 uur, entree: gratis.

Rondleidingen langs de geweien om 11.00, 13.00 en 15.00 uur (gratis) of met een rondleiding op de bel-etage (begane grond) van het kasteel om 13.00, 13.30, 14.00 en 14.30 uur (7 euro p.p. kinderen gratis). Aanmelding ter plekke (max. 20 personen). De rondleiding duurt ongeveer 45 minuten.

Parkeren: op de kasteelweide, te bereiken via de oprijlaan (Navigatie: Landgoed Middachten 3, De Steeg). Openbaar vervoer: buslijn 43, vanaf NS Arnhem, Dieren of Rheden. Het kasteel is niet toegankelijk voor rolstoel- en rollatorgebruikers. Honden zijn in het kasteel niet toegestaan.

Print Friendly, PDF & Email

Gegevens

Datum:
maart 25
Tijd:
10:00 - 17:00 CET
Kosten:
Gratis
Evenement Categorieën:
,
Evenement Tags:
Site:
https://www.middachten.nl/2023/02/05/beleef-de-faunadag-bij-kasteel-middachten/

Organisator

Kasteel Middachten
Telefoon:
(026) 495 21 86
E-mail:
info@middachten.nl
Bekijk de site van Organisator

Locatie

Kasteel Middachten
Landgoed Middachten 3
De Steeg, 6994 JC
+ Google Maps
Bekijk de site van Locatie

Reacties zijn gesloten.