De vos die nu als eerste is afgeschoten, werd geraakt toen hij afkwam op de geur van dode dieren die door jagers waren neergelegd. De dode vos is overgedragen aan de politie. Die gaat probeert met DNA-onderzoek te achterhalen hoe de dieren op het eiland zijn gekomen. Omdat de vos normaal gesproken niet op het eiland voorkomt, denkt Staatsbosbeheer dat de dieren zijn uitgezet.
Vorige week werd de eerste vos afgeschoten. Beide vossen zijn volgens Staatsbosbeheer mannetjes van circa een half jaar oud.
De dieren hebben grote schade aan onder meer de vogelpopulatie aangericht. Ze aten al meer dan drieduizend eieren en kuikens op.
Staatsbosbeheer zegt in de Leeuwarder Courant dat er meer vossen op het eiland rondlopen. De jacht gaat daarom verder. De dieren mogen niet ergens anders worden uitgezet.
Op de Waddeneilanden komen roofdieren van nature niet voor.
Informatiecentrum De Noordwester op Vlieland wil de eerste dode vos graag hebben. Het centrum wil hem laten opzetten en tentoonstellen voor bezoekers.
Soort bekendmaking: ontheffing flora en faunawet
Gedeputeerde Staten hebben, op grond van artikel 68 van de Flora- en faunawet, aan Staatsbosbeheer, Postbus 333, 9700 AH Groningen ontheffing verleend van het bepaalde bij of krachtens de artikelen 9 en 72, vijfde lid van de Flora- en faunawet, voor het gebruik van het geweer en kunstmatige lichtbronnen voor het doden van vossen op Vlieland, ter voorkoming van schade aan fauna.
De ontheffing ligt van 27 juli t/m 6 september 2009 ter inzage in het:
- Provinsjehûs, elke werkdag van 9.00 uur tot 16.00 uur (graag vooraf contact opnemen).
- Belanghebbenden kunnen t/m 6 september 2009 op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het College van Gedeputeerde Staten.
Voor vragen neemt u contact op met de heer S. Marra, afd. Landelijk Gebied Beleid,
tel. 058 - 292 51 07.